Taśmy TZe

Laminowane taśmy TZ Brother P-touch składają się z sześciu warstw materiałów, dając w rezultacie cienką, wyjątkowo mocną etykietę. Znaki przenoszone są na taśmę metodą termotransferową i umieszczane pomiędzy dwiema ochronnymi warstwami z PET (folia poliestrowa). W efekcie powstaje praktycznie niezniszczalna etykieta, odporna na niszczący wpływ nawet najbardziej niesprzyjających warunków. Jesteśmy pewni trwałości naszych etykiet, ponieważ sprawdziliśmy je w ekstremalnych warunkach pod kątem odporności na ścieranie, temperaturę, chemikalia i światło słoneczne. Wyniki tych badań dowodzą, że laminowane etykiety P-touch firmy Brother zostawiają w tyle rozwiązania konkurencyjne, pozostając stale czytelne i przytwierdzone na miejscu, potwierdzając tym samym profesjonalną jakość oznaczeń stworzonych, by służyć latami.  

Drukarki przenośne najlepiej sprawdzają się przy wszelkich pracach związanych z oznaczaniem instalacji, skrzynek, rozdzielni elektrycznych, oznaczania powierzchni narażonych na działanie ekstremalnych czynników, warunków atmosferycznych itp. Wszystkie modele można podłączyć do komputera, a przenośne mogą pracować bez podłączenia do komputera. Posiadają wbudowane czcionki, symbole, ramki itp. Mogą drukować kody kreskowe, współpracują z bazami danych, można w nich zapisać własne wzory etykiet. Najnowsze modele drukarek PT pozwalają na import i eksport ustawień i wzorów do druku z komputerem. Dołączony program i akcesoria poszerzają funkcje urządzeń i spełnią najbardziej profesjonalne wymagania, łącznie z drukiem plomb bezpieczeństwa czy metek do wprasowania np na ubrania lub inne materiały.

Często zadawane pytania:

Jak grube są taśmy TZ?
Taśmy TZ mają grubość około 160 mikrometrów, nieznaczne różnice występują w zależności od typu taśmy.

Jaki kolor jest zalecany dla wysokich temperatur?
Zalecamy TZ-M931/961 (czarny na matowym srebrnym tle) jako najbardziej odporny na odbarwienie w wysokiej temperaturze.

Czy po zdjęciu etykiety pozostaną resztki kleju? Jak je usunąć?
Z większości materiałów taśmy mogą być łatwo usunięte nie pozostawiając wcale lub pozostawiając niewiele kleju na materiale. Ekstremalne ciepło, wilgotność i pewne chemikalia mogą powodować pozostanie resztek kleju, ale w większości przypadków można je łatwo usunąć za pomocą etanolu.

Czy taśmy TZ zawierają chlorek?
W obudowie kaset, taśmie czy tuszu nie zastosowano żadnych substancji chlorkowych.

Czy taśmy TZ wydzielają jakiekolwiek gazy?
Następujące gazy mogą być wydzielane, gdy etykiety znajdują się w gorącym otoczeniu, np. przed klimatyzatorem: toluen, n-butanol, alkohol
2-etylohexylowy, octan butylowy karbinolowy. Jednakże ich stężenia są bardzo niskie.

Czy taśmy TZ mogą być zanurzane w alkoholu?
Zanurzanie taśm TZ w alkoholu przez dłuższy czas nie jest zalecane ze względu na możliwość pogorszenia przyczepności taśmy.

Czy spalenie etykiety P-touch jest bezpieczne?
Chociaż w taśmach TZ może występować trochę halogenu, jego stężenie jest bardzo niskie, co sprawia, że spalanie taśm TZ jest bezpieczne.

Czy taśmy TZ zawierają silikon?
Ponieważ wyłożenie taśmy jest pokryte silikonem z obu stron, istnieje możliwość, że małe ilości silikonu mogą pozostać na warstwie kleju pod etykietą, nawet jeśli wyłożenie zostanie odlepione.

Czy taśmy TZ wytwarzają elektryczność statyczną?
Podczas odlepiania taśmy może wystąpić bardzo niski poziom elektryczności statycznej.

Który kolor taśmy płowieje najmniej?
Zalecamy TZ-M931/961 (Czarny na matowym srebrnym tle) jako naszą najbardziej odporną na płowienie taśmę. Taśmy fluorescencyjne nie są zalecane.

Czy taśmy TZ zawierają ołów?
Obudowa kasety, taśma i tusz są bezołowiowe.

Czy taśmy TZ mogą być stosowane na płytach drukowanych?
Nie zalecamy stosowania taśm TZ na płytach drukowanych ze względu na ich wrażliwość na kurz, elektryczność statyczną i kwas (chociaż te występują w taśmach TZ w bardzo niewielkich ilościach).

 

Certyfikacja UL

Wiele z naszych taśm TZ zostało przetestowanych przez Underwriters Laboratories, niezależne laboratorium testujące światowej sławy. Nasze taśmy przeszły ich rygorystyczne normy i uzyskały certyfikację UL, a my kontynuujemy badania nowo wprowadzanych taśm. Najnowsze informacje dotyczące certyfikacji i wykaz taśm z certyfikatem są dostępne w lokalnym biurze firmy Brother.