Czy warto ufać zamiennikom etykiet?

Czy warto ufać zamiennikom etykiet?

Korzystanie z urządzeń z logotypem znanych producentów zwykle idzie w parze z chęcią wymieniania ich elementów wyłącznie na licencjonowane komponenty. Skoro na naszej drukarce etykiet widnieje emblemat firmy Brother, to naturalną konsekwencją będzie poleganie na taśmach tej samej marki. Jednak krótkie rozeznanie w tym temacie pozwala zauważyć popularność wielu zamienników, które nie dość, że potrafią być tańsze od licencjonowanych oryginałów, to jeszcze często są kompatybilne z większą liczbą modeli drukarek. Pytanie tylko, czy powinniśmy ufać tym rozwiązaniom? Wielu klientów podchodzi z nieufnością do takich produktów, obawiając się nie tylko o jakość wydruku, ale nawet o bezpieczeństwo samej drukarki. Jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że tego rodzaju alternatywy mogą być szkodliwe dla sprzętu. Warto jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej i odpowiedzieć sobie na pytanie, co powoduje, że np. zamienniki etykiet Dymo czy innych firm cieszą się ciągłym zainteresowaniem ze strony użytkowników drukarek? 

Skuteczność zamienników etykiet

Na początku trzeba rozwiać pewne wątpliwości w zakresie nazewnictwa. Słowo „zamiennik” nie powinno kojarzyć się w tym przypadku z czymś gorszej jakości. Co więcej, jeśli chodzi o wytrzymałość taśmy, jakość papieru i siłę kleju, to tańsze alternatywy w niczym nie ustępują oryginałom. Na rynku dostępne są w najróżniejszych rozmiarach i różnorodnych wybarwieniach (zatem do wyboru mamy więcej opcji niż jedynie czarne litery na białym tle – mniej oczywiste połączenia barw również są dostępne). Dla klientów zdecydowanie cenną informacją będzie wytrzymałość i trwałość – zamienniki etykiet DK, TZE czy D1 odznaczają się wysoką odpornością na niskie i wysokie temperatury, nie ma zatem obaw, że podczas wydruku zostaną uszkodzone. Ograniczeń nie ma też w przypadku powierzchni, na którą chcemy nakleić etykietę. Tutaj oczywiście zasady są dokładnie te same, co w przypadku oryginalnych taśm – niestandardowa powierzchnia wymaga użycia niestandardowych materiałów, zatem nie jest to kwestia jakości samych zamienników. 

Dlaczego warto kupować zamienniki?

Wszystko wskazuje na to, że zamienniki taśm to produkty, które można stosować bez najmniejszych przeszkód. Są wytrzymałe, gwarantują druk wysokiej jakości i nierzadko pasują do większej liczby modeli. Obecnie na rynku można znaleźć np. zamiennik etykiet D1, który jest bardzo polecany przez profesjonalistów podkreślających jego niezawodność. Propozycji jest oczywiście dużo więcej, wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i, jak to zwykle bywa, zasobności portfela. Posiadaczy drukarek typu P-Touch z pewnością zainteresuje zamiennik etykiet TZE, który można kupić w naszym sklepie. Pamiętajmy, że każdy tego rodzaju artykuł ma swoją własną listę urządzeń, z którymi może współpracować. Sprawdźmy uważnie, czy nasz sprzęt się na niej znajduje – jeśli tak, to nie powinniśmy się zastanawiać nad zakupem. Nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, które należałoby wymienić podczas rozważania użycia zamienników. Taśmy te są skuteczne i zdecydowanie warto z nich korzystać.