Drukarki Brother QL

Informacja

Drukarki Brother QL  Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Drukarki Brother QL

W jaki sposób działają drukarki termiczne?

Druk termiczny to metoda wydruku polegająca na transferze ciepła z głowicy termicznej do pokrytego odpowiednią substancją chemiczną papieru termicznego. Gdy elementy grzejne formują tekst lub grafikę zachodzi reakcja termochemiczna, dzięki której kształty stają się widoczne na etykiecie. Głowica składa się z wielu miniaturowych elementów grzejnych. Ich zadaniem jest dotykanie papieru termicznego, na którym pod wpływem ciepła następuje odwzorowanie, czyli drukowanie.

Drukarki termiczne etykiet

Przy tej metodzie wydruku jedynym kosztem eksploatacji jest etykieta termiczna. Nie ma potrzeby kupowania kosztownych tonerów lub tuszu. Jedynym kolorem jaki można uzyskać przy wydruku termicznym jest kolor czarny. Druk termiczny jest najtańszą metodą wydruku. Firma Brother posiada w swej ofercie drukarki z oznaczeniem QL, które to właśnie są drukarkami termicznymi.

Materiały eksploatacyjne do nich w postaci etykiet o różnych rozmiarach oraz taśm ciągłych mają oznaczenie DK. Mają one zastosowanie w biurach oraz magazynach. Sprawdzają się idealnie w logistyce przy adresowaniu korespondencji, oznaczaniu paczek i produktów, regałów, segregatorów, magazynów, biur i w wielu innych przypadkach.

Etykiety i taśmy do tych drukarek są dostępne w wielu rozmiarach i rodzajach - od ciągłych jednolitych taśm o podkładzie koloru białego i żółtego, poprzez standardowe etykiety do adresowania, po specjalistyczne okrągłe i kwadratowe kształty idealnie sprawdzające się w laboratoriach, biurach i domu.

Zastosowanie termicznych drukarek etykiet

Drukarki współpracują z komputerami PC i MAC. Do połączenia służy załączony kabel USB, niektóre modele mogą pracować bez komputera. Załączony program pozwala łatwo i szybko stworzyć własne wzory etykiet i treści. Pozwala także edytować, importować i eksportować kody kreskowe. Współpracuje z programami adresowymi oraz bazami danych.

Szukaj

Promocje

 • PT-E550WSP
  PT-E550WSP

  SUPER PROMOCJA! W ZESTAWIE 4 SZT TAŚM...

  599,00 zł 640,00 zł

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

 • Karty plastikowe

  Karty plastikowe

  Karty plastikowe wykonane z PVC. Grubość 0,76mm. Wymiary karty 86x54mm....

  0,60 zł